USŁUGODAWCY, KTÓRYCH POLECAM – BLACK & WHITE VIDEO

 

W drugiej części serii artykułów ,,Usługodawcy, których polecam” chciałbym przedstawić kategorię filmowiec-kamerzysta. W dzisiejszym wpisie będziecie mogli przeczytać krótki wywiad z Marcinem z Black and White Video, z którym znam się prawie 13 lat. Przygodę z branżą ślubną zaczynaliśmy w podobnym czasie i w przeciągu tych kilku lat zrobiliśmy wspólnie bardzo dużo reportaży i sesji. Dzięki temu współpraca układa nam się idealnie i potrafimy się poruszać, nie przeszkadzając sobie wzajemnie, co owocuje później przygotowanym materiałem. Poniżej zadałem kilka pytań, które zadałem Marcinowi.

1. Powiedz kilka słów o sobie, czym się zajmujesz?
Hej ! Mam na imię Marcin, zajmuję się filmowaniem ślubów i wesel. W branży ślubnej pracuję pod nazwą Black & White Video.

2. Od jak dawna filmujesz śluby i wesela?
Od wielu lat interesuję się filmowaniem, natomiast profesjonalnie swoje usługi świadczę od 3 lat.

3. Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?
Moim ulubionym momentem jest zakończenie pierwszego tańca. Wtedy stres i napięcie nie tylko schodzi z pary młodej, ale również ze mnie jako osoby, która musi uchwycić dokładnie każdy moment. Podczas zabawy gości znika także presja czasu i niepokój, czy aby wszystko udało mi się uchwycić zgodnie z ustalonym wcześniej planem.

4. Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia- montaż i oddanie materiału?
Jeżeli chodzi o filmowanie samego ślubu i wesela, to zazwyczaj przeznaczam na to około 12-14 godzin. Na montaż w zależności od realizowanego zlecenia poświęcam około 20-30 godzin. Film ślubny oddaję maksymalnie po 2 miesiącach. W 2019 roku miałem bardzo mocną samodyscyplinę i starałem się nie przekraczać jednego miesiąca od daty ślubu. A tak na marginesie nigdy nie udało mi się wygrać z Michałem w terminie oddania materiału:P Jest naprawdę szybki.

5. Jaki jest Twój styl?
Staram się być na bieżąco z modą oraz stylem, jaki w danym czasie jest na topie. Moje filmy zazwyczaj są klasyczne, subtelne i bez przepychu, a czasem z nutką dobrego humoru. Bardzo cenię sobie wskazówki oraz sugestie klientów oraz ich wizje dotyczące zmontowanego materiału.

6. Z jakimi parami najlepiej Ci się współpracuje?
Lubię pracować z parami, które wiedzą, czego chcą, na czym im konkretnie zależy i są świadome realizowanych przeze mnie usług.

7. Skąd czerpiesz energię i radość do filmowania wesel?
Radość, energię i przede wszystkim motywację czerpię z zadowolenia klientów oraz opinii, jakie słyszę na temat mojej pracy. Większość par młodych, które się do mnie zgłaszają to osoby z polecenia, więc to też o czymś świadczy.

8. Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?
Zawsze podczas pierwszego spotkania staram się uświadomić parze młodej, że film ślubny jest dokumentem z wydarzenia, które dzieje się na żywo i czasami nie ma możliwości dokonania powtórki.

9. Jaka jest twoja najmocniejsza strona?
Do każdej historii ślubnej podchodzę bardzo indywidualnie, a w dniu ślubu staram się nie stresować dodatkowo młodej pary i wprowadzam spokojną atmosferę. Jestem ugodowy i często idę na kompromisy (np. przełożenie terminu sesji) – zadowolenie klientów jest dla mnie najważniejsze.

10. Czy twoja profesja wymaga ciągłego samodoskonalenia?
Myślę, że w obecnych czasach branża ślubna wymaga tego od usługodawców, którzy chcą po niej mocno stąpać. Wiąże się to z ciągłym obserwowaniem rynku oraz trendów. Dużą uwagę należy również zwrócić na ciągły postęp technologiczny i dostosowanie się pod kątem sprzętu potrzebnego do realizowanych zleceń. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest mieć kapitał w swoich rękach i umiejętnościach, który pozwoli nam obsługiwać posiadany przez nas sprzęt służący do filmowania. Kładę na to bardzo duży nacisk i poświęcam na to bardzo dużo czasu, co mam nadzieję daje i będzie dawać efekty w dalszej mojej pracy.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i jeżeli myślisz o fajnym, modnym filmie ślubnym to odwiedzisz fanpage Black & White  oraz stronę internetową www.blackandwhitevideo.pl i zapytasz o wolny termin.

 

black & white video