Ślub na plaży – Nietypowy ślub i przyjęcie

Gdy w czerwcu 2020 roku sezon ślubny zaczął się rozpędzać po pierwszym Lockdownie, napisała do mnie Ada i zapytała, czy mam wolny termin za 29 dni, bo dość spontanicznie zadecydowali, że w kilka tygodni zorganizują swój ślub. Pomysł bardzo mi się spodobał, ponieważ nie miałem okazji fotografować tak nietypowej ceremonii.

SPIS TREŚĆI:

  1. Ślub na plaży – organizacja.
  2. Ile kosztuje ślub na plaży ?
  3. Reportaż ślubny na plaży.

1. Ślub na plaży – organizacja.

Jak się okazuję, to organizacja ceremonii zaślubin na plaży to nie taka prosta sprawa. Oprócz standardowej zgody Urzędnika Stanu Cywilnego należy jeszcze uzyskać pozwolenie organu, do którego należy odcinek plaży. Może to być Urząd Gminy, Urząd Morski lub osoba prywatna.  Warunkiem jest w miarę spokojny odcinek plaży, ponieważ urzędnik nie może udzielać ślubu w miejscu, które zakłóca powagę ceremonii.

2. Ile kosztuje ślub na plaży ?

Żeby zorganizować taką ceremonię w plenerze, należy uiścić opłatę w wysokości 1000 zł we właściwym Urzędzie Stanu Cywilnego. Kolejny koszt to zgoda właściciela plaży. W przypadku urzędów cena, to zazwyczaj 500 zł, natomiast osoba prywatna może od nas zażądać więcej.  Dodatkowo trzeba udekorować miejsce ceremonii korzystając ze specjalizujących się w tym firm lub ogarnięcie tego we własnym zakresie.

3. Reportaż ślubny na plaży.

Zapraszam do obejrzenia skrótu z wyjątkowego ślubu Ady i Wojtka oraz ich nietypowego przyjęcia na plaży zakończonego mini sesją ślubną.

 

 

 

 

Jeżeli chcesz pozostać w klimacie Morza Bałtyckiego zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej sesji na Rugii – Sesja poślubna na wyspie Rugia.

Zapraszam również na mojego bloga ślubnego – http://www.weselnieowszystkim.pl