POLSKO – IRLANDZKIE WESELE U ŚNIEŻKÓW SZCZECIN

Do końca nie wiedziałem, jak będzie wyglądał polsko–irlandzki ślub i wesele u Śnieżków. Nie znane były mi tradycje i obyczaje panujące na tego typu wydarzeniach odbywających się na wyspach. Wiedziałem, że na pewno będzie trochę inaczej. Panna Młoda poinformowała mnie, że agenda będzie głównie polska, ale urozmaicona różnymi tradycjami z kraju Pana Młodego.

Była to pierwsza międzynarodowa uroczystość, którą fotografowałem. Karolina i Aengus zaprosili bardzo dużo gości, zarówno z Polski, jak i Irlandii. Przygotowania zaplanowane były w tym samym czasie, dlatego do pomocy przy reportażu zaprosiłem zaprzyjaźnionego fotografa Pawła Łukaszewicza. Dwóch fotografów na weselu to zawsze dwa różne spojrzenia na każdą sytuację.

 

SPIS TREŚCI :

  1. Wesele U Śnieżków Szczecin.
  2. Gdzie znajduje się sala weselna U Śnieżków ?
  3. Irlandzkie zwyczaje podczas wesela.
  4. Sesja Zdjęciowa w dniu ślubu.
  5. Wesele U Śnieżków usługodawcy ślubni.

1 .WESELE U ŚNIEŻKÓW SZCZECIN

To tutaj Karolina i Aengus zaplanowali swoje przyjęcie. Miejsce magiczne do organizacji ślubów zarówno glamour jak i rustykalnych. Na jednej z nich (sala ,,Słodkie Gruszki”) fotografowałem dzień wcześniej ślub Kasi i Krzyśka (przejdź do reportażu), więc w zasadzie mogłem rozbić tam namiot. O wystrój sali zadbała „Miłosna Beza” i muszę przyznać, że było naprawdę przepięknie. Para Młoda zadbała o każdy detal, by uczynić ten dzień wyjątkowym.

 

2. GDZIE ZNAJDUJE SIĘ SALA WESELNA U ŚNIEŻKÓW  ?

Sala weselna „U Śnieżków” znajduję się w niewielkiej miejscowości Smolęcin, w okolicy zachodniego Szczecina. Obok takich miejscowości jak Warzymice, Przecław i Karowo. U Śnieżków znajdują się dwie sale, jedna przystosowana do mniejszych wesel oraz druga do większych imprez takich jak reportaż, który zaraz obejrzysz.  Na terenie znajduje się również wiata do organizacji ślubów w plenerze. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda ceremonia plenerowa i wesele na mniejszej sali U Śnieżków to zapraszam do obejrzenia reportażu Kasi i Krzysztofa : Ślub Plenerowy u Śnieżków.

3. IRLANDZKIE ZWYCZAJE PODCZAS WESELA

Ślub odbył się w Parafii Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie przy ul. Świętego Ducha. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ksiądz proboszcz wygłosił przysięgę oraz część ważnych momentów liturgii zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Samo wesele już od początku wyglądało inaczej. Po przyjeździe na salę Para Młoda razem z gośćmi przez prawię godzinę rozmawiała na świeżym powietrzu, popijając szampana oraz degustując przygotowane przez szefa kuchni przekąski. Wejście na salę było już typowo polskie.

Przywitanie chlebem i solą, rzucanie kieliszków za siebie, przeniesienie Panny Młodej przez próg oraz powitanie gości. Po obiedzie przyszedł czas na wspólne zdjęcia a po nich zaczęły się przemowy czyli tzw. spicze. Rodzice, druhny i świadkowie wygłosili przemowy, które wzruszyły gości a jednocześnie rozśmieszyły do łez. Po przemowach i toastach przyszedł czas na świetną zabawę, którą poprowadził DJ Wodzirej Damian Wojciechowski.

4. SESJA ZDJĘCIOWA W DNIU ŚLUBU

Mimo iż plan wypełniony był co do minuty to udało się wygospodarować czas na krótką sesję w dniu ślubu. Zrobiliśmy kilka romantycznych portretów oraz zabawnych ujęć, po czym Młoda Para wróciła do zabawy. Na terenie obiektu mamy dużo kwiatów, zieleni oraz od niedawna znajduje się tutaj plantacja winogrona.

5. WESELE U ŚNIEŻKÓW – USŁUGODAWCY ŚLUBNI

Podczas wesela Karoliny i Aengusa miałem przyjemność współpracować ze świetni usługodawcami takimi jak ekipa filmowa Flo Studio, wizażystka Joanna Manicka Make – Up Artist, Dj Wodzirej Damian Wojciechowski. oraz wspomnianymi dekoratorkami z Miłosna Beza.

 

Z całego dnia najbardziej utkwiło mi w pamięci energiczne wyjście z kościoła Pary Młodej w rytm zagranej przez organistę piosenki ,,I’m a Believer” zakończone wyskokiem Karoliny. Wesele u Śnieżków to świetny pomysł na   Zapraszam do obejrzenia skrótu z całego dnia.

Jeżeli zaciekawił Cię reportaż – „Wesele u Śnieżków”,  to  zapraszam do obejrzenia wesela w stylu rustykalnym w Młyn Nad Starą Regą w Tarnowie. Młyn nad Starą Regą wesele w deszczowym klimacie

Jeżeli chcesz obejrzeć ślub plenerowy i Wesele u Śnieżków na sali gruszkowej to zapraszam do reportażu Kasi i Krzyśka – Ślub Plenerowy u Śnieżków

 

Jeżeli jesteś w takcie organizacji swojego ślubu i wesela to zapraszam serdecznie na mojego bloga z poradami i inspiracjami – www.weselnieowszystkim.pl