ALKOHOL NA WESELE – KILKA PORAD

Podobno, żeby goście miło wspominali wesele nie może na nim zabraknąć smacznego jedzenia, dobrej muzyki i zimnej wódki. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że na picie wódki decyduje się coraz mniej osób, a młodzi wciąż kupują ją z ogromnym zapasem. Czasy, gdzie przed oczepinami goście leżeli z czołami przybitymi do stołów już dawno minęły. Teraz każdy stara się zachować fason, przynajmniej do momentu, kiedy na sali jest fotograf i filmowcy.

Jaki alkohol warto kupić na wesele ?

Nie każdy z gości lubi pić wódkę dlatego coraz częściej na weselach spotyka się różne alkohole. Dość powszechnym zwyczajem jest dostawiony stoliczek z kilkoma butelkami whisky i różnymi winami. Co do whisky nie ma ogólnej zasady. Młodzi wybierają znane marki w rozsądnej cenie, takie jak: Grants, Johny Walker czy Jack Daniels itp. Z winem nie jest to już taka prosta sprawa. Niektórzy lubią wytrawne, inni półwytrawne a jeszcze inni piją tylko słodkie lub półsłodkie. Pod uwagę należy też wziąć kolor wina: białe, różowe bądź czerwone. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka rodzai, tak, żeby każdy mógł znaleźć swój smak na stoliczku. Nie można zapomnieć też o winie bezalkoholowym! Część osób przyjeżdża samochodem, na przyjęciu mogą się też pojawić kobiety w ciąży. Warto mieć to na względzie. Podobnie ma się sprawa z piwem bezalkoholowym. Ten złoty trunek najczęściej rozchwytywany jest podczas poprawin a w szczególności w letnie gorące dni. Dobrze, gdyby goście mieli możliwość skosztować go w wersji schłodzonej. W 2019 roku fotografowałem wesele polsko niemieckie i dla naszych gości zza zachodniej granicy piwo to absolutny must have. Bardzo często pary decydują się na mobilny bar. Jest to ciekawa alternatywa dla standardowych drinków, a jednocześnie świetna niespodzianka dla gości. Ze swojej strony szczerze mogę polecić Bar Maniera. Robią fenomenalne drinki, świadczy o tym, chociażby to, że podczas zabawy praktycznie cały czas ustawiają się do nich kolejki. Warto również rozważyć inne opcje, np. Prosecco Van.

Gdzie kupić alkohol na wesele ?

Jeżeli poszukujecie alkoholu na swoje wesele warto, sprawdzić kilka możliwości. Specjalną ofertę na takie okazje posiadają Makro oraz Selgros. Ceny różnią się w zależności od ilości butelek. Warto wybrać się do tych sklepów i zapoznać się z obecnie obowiązującymi cenami. Kolejna opcja to hurtownie. Zdarza się, że ceny są atrakcyjniejsze niż w hipermarketach, dlatego nie należy ich pomijać w swoim przedślubnym rekonesansie. Sklepy monopolowe – wiele firm prowadzi sprzedaż pakietów weselnych, więc nie można zapomnieć też o takiej opcji. Grupy weselne na Facebooku to kolejne rozwiązanie. Wiele firm szuka swoich klientów właśnie tutaj, więc warto zostawić post z prośbą o przesłanie oferty.

Negocjuj ceny alkoholu.

Organizując wesele nie kupujecie kilku butelek wódki, tylko ogromne ilości. W związku z tym warto spróbować negocjować cenę. Nic Was to nie kosztuje, a zawsze można ugrać jakiś fajny rabat, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na coś innego.

Ceny alkoholu stale rosną.

Na koniec przypominam, żebyście pamiętali, że ceny alkoholu stale rosną i należy zaopatrzyć się w miarę możliwości jak najwcześniej. Od 2020 roku akcyza wzrosła aż o 10% a perspektywa najbliższych lat niestety nie przewiduje tendencji spadkowej, lecz wręcz przeciwnie.